Predávame sadenice jahôd

sadenice jahôd na predaj

Written by Farma Beri

2 februára, 2022

Farma Beri, ponúka na predaj predpestované  sadenice jahôd.  Sadenice sú  vypestované u nás na farme Beri (obec Bruty, Slovensko) vo vykurovaných skleníkoch.  Sadenice jahôd  budú pripravené  k odberu od 15.3.2022. Výška sadeníc je 25cm+

Kontakt:

Tel : +421 918 791 940,

e-mail: info@mpconnect.sk

sadenice jahôd na predaj

Sadenice jahôd

Ide o odrodu, ktorej sa darí vo všetkých oblastiach Slovenska. Táto odroda rodí celoročne. Úroda zo sadeníc je bohatá. Sadenice majú tmavočervené plody, ktoré majú silnú jahodovú vôňu a veľmi sladkú chuť. Plody dozrievajú do veľkosti 30g. Odolné sú voči hubovým chorobám.

Vhodná je tiež na pestovanie v záhonoch ale aj na balkóny či terasy.

Ako pestujeme

Jahody pestujú farmári v obci Bruty. Zaujímavosťou je, že sa tu v roku 1987  pestovalo exotické kiwi. Obec sa nachádza na juhu Slovenska, preto je ideálna na pestovanie sladkého ovocia. Navyše má nadmerné množstvo slnečných dní a dlhoročnú tradíciu pestovania.

Jahody pestujeme v špeciálnych skleníkoch. Vyhrievané sú obnoviteľnými zdrojmi. Skleníky sú aj v chladnom období vykurované na príjemných šestnásť stupňov, aj keď je vonku mráz či sneh. Rastliny sú zasadené v rašelinovom substráte a zavlažované dažďovou vodou. Skleníkové jahody sú pestované v kvetináčoch, v ktorých je rašelinový substrát.

sadenice jahôd na predaj

Biologická ochrana

Beri sadenice sú chránené Bio-logickou ochranou.   “Dobré chrobáčiky“ chránia rastlinku pred “zlými chrobáčikmi“. Funguje to tak, že dobré chrobáčiky, larvy a pavúčiky požierajú tie zlé. Ide teda o prirodzený systém ochrany a nemusia sa používať chemikálie. Cieľom farmy Beri je zachovávať najvyššie štandardy pri pestovaní ovocia a zeleniny.

Farma Beri tiež disponuje s certifikátom GLOBAL G.A.P., ktorý garantuje bezpečnosť plodín, tiež istotu pre zákazníka, že ovocie a zelenina je vypestovaná v súlade so zásadou trvalej udržateľnosti s ohľadom na životné prostredie a verejné zdravie.

Prečítajte si tiež:

Jahodová roláda

Jahodová roláda

  Stačí trochu zatočiť a jahodovú roládu budete mať pred sebou na tanieri raz-dva. Sladučké jahody schované v tomto zákusku dodávajú celku sviežu chuť a lákadlom na prvý pohľad je jej nápaditá špirálová štruktúra. Ideálny jarný zákusok, čo poviete?  ...