High-tech Skleníky: Tajomstvo nášho jesenného pestovania jahôd

jahody v septembri

Written by Farma Beri

20 septembra, 2023

Jahody – sladké, šťavnaté a plné vitamínov. Väčšina ľudí si ich predstavuje ako letné ovocie, no v našej farme Beri veríme, že pestovanie jahôd by nemalo byť obmedzené len na jednu sezónu. Preto sme sa rozhodli pre pestovanie jahôd aj v septembri, aby sme vám priniesli čerstvosť a chuť aj v jesenných mesiacoch.

Jahody mimo sezóny sú ešte sladšie

Naša farmárska vášeň pre pestovanie jahôd nekončí s odchodom leta. Práve naopak, týmto smerom otvárame dvere novým príležitostiam a jesenným požitkom, ktoré jahody môžu priniesť. Vedeli ste, že jahody v septembri sú ešte sladšie? Je to vďaka chladným ránam a premeny podielu cukru, ktoré obsahujú.

Vysoká kvalita a chuť

Aj keď začiatok jesene značí pokles teploty, naše jahody zostávajú plné chuti a kvality. Starostlivosť o rastliny, kontrola teploty a vlhkosti v našich skleníkoch nám umožňujú pestovať jahody, ktoré sú rovnako lahodné ako tie letné. Jedným z hlavných aspektov high-tech skleníkov je možnosť presne nastaviť a kontrolovať teplotu, vlhkosť, osvetlenie a vzduchový tok. To znamená, že môžeme vytvoriť optimálne podmienky pre rast našich rastlín, nezávisle od vonkajšieho počasia. V septembri môžeme udržiavať teplotu vo vnútri skleníka na konštantnom a ideálnom rozmedzí, čo je dôležité pre vývoj chuti a kvality jahôd.

Inovácie v pestovaní

Pestovanie jahôd mimo sezóny nás neustále motivuje k inováciám a hľadaniu najlepších spôsobov, ako vám priniesť to najlepšie ovocie.  V septembri, keď sa vonku ochladí a denné svetlo sa znižuje, je kľúčové mať kontrolu nad prostredím, v ktorom rastú naše jahody. Preto sme investovali do moderných high-tech skleníkov, kde sa pestovanie stáva skutočným umením.  Sledujeme prírodné cykly a využívame moderné technológie, aby sme dosiahli optimálny rast rastlín a zachovali ich kvalitu. Voda je kľúčovým faktorom pri pestovaní jahôd. V high-tech skleníkoch máme systémy presného zavlažovania, ktoré zabezpečujú, že rastliny dostávajú presnú dávku vody, ktorú potrebujú. To pomáha predchádzať premočeniu alebo vysušeniu pôdy, čo by mohlo ovplyvniť chuť a kvalitu jahôd.

Skvelé možnosti v kuchyni

Jahody nie sú len samy osebe chutné, ale ponúkajú aj nespočetné možnosti v kuchyni. V septembri môžete vytvárať šaláty s čerstvými jahodami, pripravovať lahodné dezerty, alebo dokonca vyrábať svoj vlastný jahodový džem. Možnosti sú nekonečné, a chuť čerstvých jahôd vám dodá energiu na celý deň.

Týmto spôsobom sme sa stali svedkami nádherných jesenných jahôd, ktoré vám radi ponúkneme. Staňte sa súčasťou našej farmy a ochutnajte čerstvé jahody aj v septembri. Je to viac ako len jedlo, je to zážitok plný chuti, čerstvosti a jesennej radosti. Užívajte si chuťové dobrodružstvo s našimi jahodami, ktoré sú k dispozícii aj mimo sezóny. Nechajte sa inšpirovať našimi jahodami a objavte nové spôsoby, ako ich využiť v kuchyni. Staňte sa súčasťou našej cesty za čerstvými jahodami po celý rok. Slahôdky kúpite v každom dobrom obchode, ktorý podporuje slovenských pestovateľov.

Prečítajte si tiež:

Tipy ako spracovať uskladnené jahody

Tipy ako spracovať uskladnené jahody

Aby nám ani chvíľu nechýbali obľúbené chute, uskladnenie ovocia je každý rok pravidlom snáď u každého gurmána. Pomaličky prichádza ten uzimený čas, kedy začíname siahať aj po mrazených, sušených či zaváraných jahodách. Hoci uskladnením trošku zmenili svoju podobu, ich...

Čokoládový brownie s jahodami

Čokoládový brownie s jahodami

Sú koláče, ktoré sa u niektorých doma nemôžu robiť často. Brownie je ten typ dezertu, čo medzi ne rozhodne patrí. V opačnom prípade by sme už asi nejedli nič iné… Raz za čas si však môžeme dopriať napríklad aj takýto jahodový brownie, ktorý je aj trošku zdravšou...

Ideál na špagety: Paradajková omáčka so zeleninou

Ideál na špagety: Paradajková omáčka so zeleninou

Jedlá s cestovinami bývajú vždy vynikajúce. V kombinácií s paradajkami chutia cestoviny snáď najlepšie, a preto bude aj táto omáčka s paradajkami, fazuľou a cuketou určite veľmi obľúbená aj u vás doma!  Budeme potrebovať: 500 g paradajok (olúpaných) 500 g cukiny alebo...