Jogurtovo-čokoládový snack s jahodami a čučoriedkami

jogurtovo čokoladový snack s jahodami

Written by Farma Beri

15 júla, 2023

Priatelia aj my sme sa nechali inšpirovať TikTok hitom a vyskúšali sme rýchly jogurtovo-čokoládový snack s jahodami a čučoriedkami. A naozaj ho musíme odporučiť. Ak rozmýšľate, že by ste si vy alebo vaše deti dali v tejto horúčave niečo sladké, zdravé a osviežujúce, tak vrelo do toho! Potrebujete naozaj iba pár ingrediencií. A navyše si recept môžete jednoducho prispôsobiť.

My sme použili dva druhy ovocia ale kľudne môžete použiť to čo máte doma. Alebo vám stačia napríklad iba jahody alebo iba čučoriedky. Ako sladidlo sme použili domáci med. Ale ak nechcete sladiť nemusíte ho pridávať. Naopak Bourbon vanilka krásne zvýraznila chuť. Čiže za nás sa určite oplatí kúpiť (aj keď je trocha drahšia, vždy využijete). Jahody sme použili naše najsladšie slovenské jahody- Slahôdky a naše čučoriedky -Čučky zo sadu. Aký jogurt si vyberiete záleží na vás. My sme použili 10% grécky jogurt. Ale ak máte intolerancie bez problémov môžete použiť aj kokosový alebo aký máte doma. No a čokoláda! Tu tiež môžete použiť mliečnu alebo horkú. Ak chcete. aby bol tento snack zdravší použite aspoň 80 percentnú. Tak poďme na to:

Ingrediencie:

  • 1 Balenie jahôd- Slahôdok
  • 1 hrsť čučoriedok
  • 2  grécke jogurty
  • 1 ČL Bourbon vanilky
  • 1 PL medu
  • 100g horkej čokolády
  • 25g masla

 

Postup

Ovocie si umyjeme, zbavíme stopiek. Jahody nakrájame. Jogurt dáme do misky a pridáme ovocie, vanilku a med. Dobre premiešame. Na malý plech si dáme papier na pečenie. S lyžicou naberáme a robíme malé kôpky. Dáme do mrazničky aspoň na 3 hodiny. Vyberieme a odlepíme od papiera. V horúcom kúpeli si rozpustíme čokoládu s maslom. Odlepené kúsky namáčame do čokolády a dáme stuhnúť opäť do mrazničky. Snacky po 1 hodine vyberieme a môžeme servírovať. Tiež si ich môžete uložiť do mrazničky v uzatvárateľnom igelitovom vrecku.

Prečítajte si tiež:

Vanilková panna cotta s jahodami

Vanilková panna cotta s jahodami

Panna cotta je svieži dezert, ktorý sa pripravuje celkom netradične. Síce sa varí, ale v skutočnosti by zmes nemala zovrieť. Vychutnajte si mliečnu želatínovú pochúťku so sviežimi červenými jahôdkami. Ešte stále stíhate aj s tými čerstvými.   Na panna cottu...

Starostlivosť o jahody po zbere

Starostlivosť o jahody po zbere

Pre viacerých pestovateľov už v rámci domácej úrody jahôdky dávno odrobili svoju prácu. Ešte stále sa však nájdu odrody jahôd, ktoré rodia aj počas skorej jesene, a to aj v našom podnebnom pásme. Starostlivosť o rastliny jahôd po odovzdaní úrody sa však veľmi nelíši....